DUYURULAR

Konaklama Listeleri 26/03/2015
Değerli meslektaşlarımız,
 
30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştireceğimiz  Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru konulu toplantımızın hazırlıkları devam etmektedir. Bu aşamada, konaklama talepleri ile ilgileniyoruz. Türkiye Barolar Birliği’nin LİTAİ ve LİMAK otellerinde bize ayırdığı odaların kapasitesi elverdiği ölçüde, konaklama talepli başvuruları karşılamaya çalıştık. Daha önce duyurduğumuz öncelikleri gözeterek yaptığımız değerlendirme sonucunda, başvuranların büyük çoğunluğu için konaklama imkanı sağlanmış oldu. Lütfen, web sitemizde yayımladığımız iki ayrı otel listesinden adlarınızı kontrol ediniz (Toplantılar - 2015 - Tartışmacılar). 

Konaklama İle İlgili Ayrıntılar:
- Listelerde isimlerin yanındaki rakamlar odada kalan kişi sayısını göstermektedir. 
- Dört kişilik odada kalmak üzere başvuru yapan meslektaşlarımızı, uygun oda olmaması nedeniyle ikişer kişilik odalara yerleştirdik.
- Oda numaraları ve konaklamayla ilgili diğer ayrıntılar daha sonra sizlere iletilecektir.
- Otel listelerinde adları bulunan meslektaşlarımız, en erken 29 Mayıs Cuma öğleden sonra giriş yapacak şekilde ulaşım planlarını yapabilir, seyahat biletlerini alabilirler.
- Toplantıya katılmanız için bir engel çıktığında veya konaklama talebinden vazgeçtiğinizde, lütfen bizi derhal haberdar ediniz. Erken haber vermeniz durumunda bir başka meslektaşımızın konaklama imkanından yararlanması mümkün olabilecek; her halükarda, otel yönetimi odayı iki gün boş tutmak yerine başka müşteriler için değerlendirebilecektir.
- Nisan ayı sonunda iletişim bilgilerinizden tek tek sizlere ulaşılarak, size ayrılan odayı kullanıp kullanmayacağınız teyid edilecek ve bu suretle listeler kesinleştirilecektir.   
- Konaklama talebini karşılayamadığımız meslektaşlarımızdan “yedek liste”ye kayıt yaptırmak isteyenlerin web sitemizdeki iletişim formunu kullanarak bizi bilgilendirmelerini bekliyoruz. İptaller sonucu oluşacak boş odalara, bu listeye kayıtlı olan meslektaşlarımızı yerleştireceğiz.
 
Her türlü sorularınızı web sitemizdeki iletişim formuyla bizlere iletebilirsiniz.  

devamını oku >>
V. Toplantı (Geçici) Katılımcı Listesi 21/02/2015
Değerli meslektaşlarımız,
 
Türkiye Barolar Birliği’nin katkılarıyla, 30/31 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşeceğimiz ANAYASA MAHKEMESİNE BİREYSEL BAŞVURU - Türkiye Uygulamasının Almanya ve Strazburg Ekseninde Karşılaştırması” konulu V. toplantımız için yaptığınız başvuruları dikkate alarak geçici katılımcı listesini oluşturduk. Listeye web sitemizin V. toplantı bölümünde tartışmacılar başlığı altından ulaşarak gerekli düzeltmeler için bizi uyarınız.
 
Toplantıya katılmak için konaklama talep etmeyen tüm başvurular kabul edilmiştir. Konaklama talepli başvurular mevcut konaklama kapasitemizin üzerinde olduğundan, tümünü karşılayamayacağız. Daha önce duyurduğumuz gibi, özellikle genç meslektaşlarımızın arkadaşlarıyla aynı odayı paylaşmaları halinde konaklama sorunu büyük ölçüde çözülebilecektir. Başvurularını aynı odayı paylaşacak biçimde yapmış bulunan meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz. Bu tür başvurular, listede (KT-P) olarak gösterilmiştir. (KT: konaklama talepli başvuru, T: konaklama talepli olmayan başvuru anlamına gelmektedir). Diğer genç meslektaşlarımızın da, 2, 3 veya 4 kişilik odalar için katılımcılar arasından odayı paylaşabilecekleri kişileri belirleyerek bize bildirmelerini bekliyoruz. 15 Mart 2015 tarihine kadar bize bildireceğiniz paylaşım bilgilerinden hareketle geçici konaklama listesini oluşturacağız. İcra Kurulumuz, konaklama listesini oluştururken doğal üyelerimizi, genç ve kıdemli meslektaşlarımız arasındaki dengeyi ve halen toplantı konusu üzerinde çalışanların durumunu dikkate almaktadır. Bu ölçütler çerçevesinde önceliği 2, 3 ve 4’lü odalarda birlikte kalmayı seçen genç meslektaşlarımıza vereceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.    
 
Toplantı ile ilgili her türlü sorularınızı web sitemizdeki iletişim formunu kullanarak bizlere iletebilirsiniz.
 
Selam sevgi ve saygılarımızla.
devamını oku >>
IV Toplantımızın Kitabı (Hukuk Güvenliği) Yayımlandı 21/02/2015Değerli Meslektaşlarımız,
Platformumuzun IV. toplantısının kitabı "Hukuk Güvenliği" başlığıyla Türkiye Barolar Birliği tarafından yayımlanmıştır. Doç. Dr. Ece Göztepe tarafından yayıma hazırlanan kitapta, toplantıda sunulan bütün bildiriler, yapılan yorumlar ve tartışmalar bulunmaktadır. Kitabın tüm metnine web sitemizden ve TBB sitesinden ulaşılabilir. Kitap içeriğine sitemizden ulaşmak için "Toplantılar" bölümünde "2013" yılı toplantısı seçilerek "Bildiriler" başlığına gidebilir veya aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.


http://www.kamuhukukculari.org/upload/files/HUKUK%20G%C3%9CVENL%C4%B0%C4%9E%C4%B0%20.pdf

Türkiye Barolar Birliği Yayınları : 277
 Kamu Hukukçuları Platformu
HUKUK GÜVENLİĞİ
ISBN: 978-605-9050-33-3
© Türkiye Barolar Birliği Şubat 2015, Ankara
devamını oku >>
KHP V. Toplantısı: 30/31 Mayıs 2015, Ankara 17/12/2014
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Kamu Hukukçuları Platformu’nun (KHP) beşinci toplantısının, Türkiye Barolar Birliği’nin katkılarıyla, 30/31 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşeceğini sizlere bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu amaçla hazırladığımız proje taslağı TBB Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Başta Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU olmak üzere, TBB Yönetimine teşekkür ediyoruz. Önceki duyurularımızda da belirttiğimiz gibi, toplantımızın ana başlığı “ANAYASA MAHKEMESİNE BİREYSEL BAŞVURU - Türkiye Uygulamasının Almanya ve Strazburg Ekseninde Karşılaştırması” olarak belirlenmiştir. Alt başlıklar, bildiri sahipleri, yorumcular ve oturum yöneticilerini içeren program taslağı web sitemizde yayımlanmaktadır.

Bildirilerin ilk metinleri, her zamanki gibi, web sitemize konulacak ve toplantıdan bir ay kadar önce katılım beyanında bulunan arkadaşlarımıza ulaşmış olacak.
 
TBB’nce benimsenmiş bulunan projemize göre: 29 Mayıs ve 30 Mayıs 2015 akşamı olmak üzere Ankara dışından geleceklerin iki günlük konaklama gideri, toplantı süresince verilecek yemek vb. giderler TBB tarafından karşılanacaktır. Yol giderleri, ne yazık ki kısmen de olsa karşılanamıyor. Bu konuda, uçakla gelecek arkadaşlarımızın giderlerini makul ölçüde tutmaları ancak erken bilet alma yoluyla mümkün olabilir. Toplantı katılımcılarının tümü için hazırlanacak “Katılım Sertifikası”nı, ulaşım giderinizi kendi kurumunuzdan talep etmek için kullanabilirsiniz. Ankara’ya eşleriyle birlikte gelecek olanların, eşleriyle ilgili konaklama ek giderlerinin de kendilerince karşılanması gerekmektedir. Konaklama giderlerini en aza indirmek üzere, Ankara’da özel konaklama olanağına sahip arkadaşlarımızın bu imkânı kullanmalarını rica ediyoruz. Ayrıca, aynı odada kalmayı gönüllü kabul edip bize bildiren arkadaşlarımızın, toplantının organizasyonuna büyük kolaylık ve  katkı sağlamış olacaklarını da belirtmek isteriz. Konuşmaların banda alınması, bant çözümleri ve yayın aşamalarının tüm giderleri TBB tarafından karşılanacaktır.
 
 Toplantı hazırlıklarının doğru planlanabilmesi için, beşinci toplantımıza katılmak isteyen arkadaşlarımızın web sitemizin (www.kamuhukukculari.org) İLETİŞİM başlığı altındaki formu doldurması ve mesaj bölümüne toplantıya katılmak istiyorum; konaklama talep edenlerin ise ayrıca “konaklama talep ediyorum” ifadesini yazması gerekmektedir. 15 Ocak 2015 tarihine kadar yapılacak başvurular değerlendirilerek geçici katılımcı listeleri oluşturulacak ve web sitemizde ilan edilecektir. Toplantıdan bir kaç hafta önce kesin katılımcı listesi ile kesin konaklama listesi ilan edilecektir. Özellikle konaklama talepli başvuru yapan katılımcılarımızdan, son anda çıkan bir engel nedeniyle toplantıya katılamamaları söz konusu olduğunda, bizleri derhal bilgilendirmesi, konaklama imkanından bir başka meslektaşımızın yararlanabilmesi bakımından önem taşımaktadır. 
 
Toplantı konusuyla ilgilenen kamu hukukçularına ulaşmak için adres listemizi elimizden geldiği ölçüde güncelleştirmeye çaba gösterdik. Bir yıldan beri listede kalıcılığı ve saydamlığı sağlamak üzere web sayfamızda  başvuru formlarını ve mevcut listeyi görüşlerinize hazır tutuyoruz. Ancak web sayfamızdaki listede, henüz  yansıtılmamış kayıt ve değişikliklerden dolayı eksiklikler olabilir. Bu nedenle sizlerden ricamız, toplantımızın duyurusunu kendi fakültenizde/kurumunuzda kendi olanaklarınızla bir kez daha ilgili meslektaşlarımıza iletmeniz ve dileyenlerin form doldurarak listemize kaydolmasını sağlamanızdır. Kayıt formu ve koşulları web sitemizin “KATILIMCILAR” başlıklı bölümüne girilerek  öğrenilebilir.
 
KHP beşinci toplantısına katılmanız bizleri mutlu edecektir. Bu vesile ile hepinize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yeni yıl dileriz.  Selam, sevgi ve saygılarımızla. 17.12.2014
 
 
Prof. Dr. Fazıl Sağlam  -  Prof. Dr. Oktay Uygun
Kamu Hukukçuları Platformu Girişim ve İcra Kurulu adına

devamını oku >>
Bülent Tanör Anısına Düzenlenen Toplantı 23/11/2014
Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği ile birlikte 28 Kasım 2014 Cuma günü Prof. Dr. Bülent Tanör’ü anma toplantısı düzenliyor. Ülkemizin çok değerli Anayasa Hukukçusu Bülent Tanör’ün 12. ölüm yıldönümünde, üniversitenin Dolapdere kampüsünde gerçekleştirilecek “Türkiye’nin İnsan Hakları Sorunu” başlıklı toplantıyı bilginize sunuyoruz. 
devamını oku >>
Bu site Prof. Dr. Öget Öktem Tanör'ün mali katkılarıyla hazırlanmıştır. 2013