DUYURULAR

Av. Serkan Cengiz'in Bildiri Metni 06/05/2015
Değerli Meslektaşlarımız,
30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştireceğimiz "Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru" konulu toplantımızda Av. Serkan Cengiz tarafından sunulacak "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Temel Hak ve Özgürlükleri Koruma Standardı Açısından İki Yıllık Anayasa Şikayeti Uygulamasının Değerlendirilmesi" başlıklı bildiri metni web sitemizde yayımlanmıştır. 

devamını oku >>
Konaklama Listeleri 26/03/2015
Değerli meslektaşlarımız,
 
30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştireceğimiz  Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru konulu toplantımızın hazırlıkları devam etmektedir. Bu aşamada, konaklama talepleri ile ilgileniyoruz. Türkiye Barolar Birliği’nin LİTAİ ve LİMAK otellerinde bize ayırdığı odaların kapasitesi elverdiği ölçüde, konaklama talepli başvuruları karşılamaya çalıştık. Daha önce duyurduğumuz öncelikleri gözeterek yaptığımız değerlendirme sonucunda, başvuranların büyük çoğunluğu için konaklama imkanı sağlanmış oldu. Lütfen, web sitemizde yayımladığımız iki ayrı otel listesinden adlarınızı kontrol ediniz (Toplantılar - 2015 - Tartışmacılar). 

Konaklama İle İlgili Ayrıntılar:
- Listelerde isimlerin yanındaki rakamlar odada kalan kişi sayısını göstermektedir. 
- Dört kişilik odada kalmak üzere başvuru yapan meslektaşlarımızı, uygun oda olmaması nedeniyle ikişer kişilik odalara yerleştirdik.
- Oda numaraları ve konaklamayla ilgili diğer ayrıntılar daha sonra sizlere iletilecektir.
- Otel listelerinde adları bulunan meslektaşlarımız, en erken 29 Mayıs Cuma öğleden sonra giriş yapacak şekilde ulaşım planlarını yapabilir, seyahat biletlerini alabilirler.
- Toplantıya katılmanız için bir engel çıktığında veya konaklama talebinden vazgeçtiğinizde, lütfen bizi derhal haberdar ediniz. Erken haber vermeniz durumunda bir başka meslektaşımızın konaklama imkanından yararlanması mümkün olabilecek; her halükarda, otel yönetimi odayı iki gün boş tutmak yerine başka müşteriler için değerlendirebilecektir.
- Nisan ayı sonunda iletişim bilgilerinizden tek tek sizlere ulaşılarak, size ayrılan odayı kullanıp kullanmayacağınız teyid edilecek ve bu suretle listeler kesinleştirilecektir.   
- Konaklama talebini karşılayamadığımız meslektaşlarımızdan “yedek liste”ye kayıt yaptırmak isteyenlerin web sitemizdeki iletişim formunu kullanarak bizi bilgilendirmelerini bekliyoruz. İptaller sonucu oluşacak boş odalara, bu listeye kayıtlı olan meslektaşlarımızı yerleştireceğiz.
 
Her türlü sorularınızı web sitemizdeki iletişim formuyla bizlere iletebilirsiniz.  

devamını oku >>
V. Toplantı (Geçici) Katılımcı Listesi 21/02/2015
Değerli meslektaşlarımız,
 
Türkiye Barolar Birliği’nin katkılarıyla, 30/31 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşeceğimiz ANAYASA MAHKEMESİNE BİREYSEL BAŞVURU - Türkiye Uygulamasının Almanya ve Strazburg Ekseninde Karşılaştırması” konulu V. toplantımız için yaptığınız başvuruları dikkate alarak geçici katılımcı listesini oluşturduk. Listeye web sitemizin V. toplantı bölümünde tartışmacılar başlığı altından ulaşarak gerekli düzeltmeler için bizi uyarınız.
 
Toplantıya katılmak için konaklama talep etmeyen tüm başvurular kabul edilmiştir. Konaklama talepli başvurular mevcut konaklama kapasitemizin üzerinde olduğundan, tümünü karşılayamayacağız. Daha önce duyurduğumuz gibi, özellikle genç meslektaşlarımızın arkadaşlarıyla aynı odayı paylaşmaları halinde konaklama sorunu büyük ölçüde çözülebilecektir. Başvurularını aynı odayı paylaşacak biçimde yapmış bulunan meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz. Bu tür başvurular, listede (KT-P) olarak gösterilmiştir. (KT: konaklama talepli başvuru, T: konaklama talepli olmayan başvuru anlamına gelmektedir). Diğer genç meslektaşlarımızın da, 2, 3 veya 4 kişilik odalar için katılımcılar arasından odayı paylaşabilecekleri kişileri belirleyerek bize bildirmelerini bekliyoruz. 15 Mart 2015 tarihine kadar bize bildireceğiniz paylaşım bilgilerinden hareketle geçici konaklama listesini oluşturacağız. İcra Kurulumuz, konaklama listesini oluştururken doğal üyelerimizi, genç ve kıdemli meslektaşlarımız arasındaki dengeyi ve halen toplantı konusu üzerinde çalışanların durumunu dikkate almaktadır. Bu ölçütler çerçevesinde önceliği 2, 3 ve 4’lü odalarda birlikte kalmayı seçen genç meslektaşlarımıza vereceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.    
 
Toplantı ile ilgili her türlü sorularınızı web sitemizdeki iletişim formunu kullanarak bizlere iletebilirsiniz.
 
Selam sevgi ve saygılarımızla.
devamını oku >>
IV Toplantımızın Kitabı (Hukuk Güvenliği) Yayımlandı 21/02/2015Değerli Meslektaşlarımız,
Platformumuzun IV. toplantısının kitabı "Hukuk Güvenliği" başlığıyla Türkiye Barolar Birliği tarafından yayımlanmıştır. Doç. Dr. Ece Göztepe tarafından yayıma hazırlanan kitapta, toplantıda sunulan bütün bildiriler, yapılan yorumlar ve tartışmalar bulunmaktadır. Kitabın tüm metnine web sitemizden ve TBB sitesinden ulaşılabilir. Kitap içeriğine sitemizden ulaşmak için "Toplantılar" bölümünde "2013" yılı toplantısı seçilerek "Bildiriler" başlığına gidebilir veya aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.


http://www.kamuhukukculari.org/upload/files/HUKUK%20G%C3%9CVENL%C4%B0%C4%9E%C4%B0%20.pdf

Türkiye Barolar Birliği Yayınları : 277
 Kamu Hukukçuları Platformu
HUKUK GÜVENLİĞİ
ISBN: 978-605-9050-33-3
© Türkiye Barolar Birliği Şubat 2015, Ankara
devamını oku >>
Bu site Prof. Dr. Öget Öktem Tanör'ün mali katkılarıyla hazırlanmıştır. 2013