DUYURULAR

Hukuk ve Adalet Toplantısı Son Başvuru Tarihi 08/04/2018
Değerli Meslektaşlarımız,
Kamu Hukukçuları Platformu’nun Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde düzenleyeceği HUKUK ve ADALET konulu toplantı başvurularının bu yıl doğrudan toplantı mekanındaki tesise (Doğa Tatil Köyü’ne) yapılacağını daha önce duyurmuştuk.
Doğa Tatil Köyü yönetimi, tesise toplantımız için yapılan başvurulara öncelik vermekte ve indirimli fiyat uygulamaktadır. Ancak, toplantı tarihi 23 Nisan nedeniyle üç günlük tatile denk geldiğinden, toplantı dışında da tesise rezervasyon başvuruları artmıştır. Doğa Tatil Köyü yönetimi, Hukuk ve Adalet konulu toplantımıza katılacak meslektaşlarımızın bir sorunla karşılaşmamak için, başvurularını 10 Nisan 2018 Salı akşamına kadar yapmalarını beklemektedir.
Hukuk ve Adalet konulu toplantımıza katılım bakımından son başvuru tarihinin dikkate alınarak hareket edilmesi, çıkabilecek pek çok sorunu önleyecektir.
 
Toplantıda görüşmek dileğiyle,
Sevgi ve saygılarımızla
 
Prof. Sultan Üzeltürk
Prof. Oktay Uygun
 
(Not: Toplantıya bildiri sahibi, yorumcu ve oturum başkanı sıfatıyla katılanların rezervasyonları toplantı düzenleme kurulu tarafından yapılmıştır.)
 
Doğa Tatil Köyü için rezervasyon, telefon veya e-posta ile yapılmaktadır.
Tel: 0216.7112020
E-posta:
doga.reception@yeditepe.edu.tr

Tesise girişler 20 Nisan Cuma öğleden sonra, tesisten çıkışlar 23 Nisan Pazartesi öğlen yapılacaktır. Üç gece tam pansiyon konaklama için, tesis, katılımcılarımıza indirim uygulamaktadır. Konaklama ücretine oda, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahildir. İndirimli fiyatlar şöyledir:
 
Tam Pansiyon Kişi Başı Günlük Ücret
Tek Kişilik Oda 245 TL
İki Kişilik Oda 175 TL
Üç Kişilik Oda 165 TL
Dört Kişilik Oda 155 TL
 
Üç günlük tam pansiyon ücretler de şöyledir:
 
Tam Pansiyon Kişi Başı Üç Günlük Ücret
Tek Kişilik Oda 735 TL
İki Kişilik Oda 525 TL
Üç Kişilik Oda 495 TL
Dört Kişilik Oda 465 TL
 
devamını oku >>
Hukuk ve Adalet Toplantısı Kadıköy-Şile servis duyurusu 05/04/2018
Değerli meslektaşlarımız,
Kamu Hukukçuları Platformunun Yeditepe Üniversitesi ile birlikte Şile/İstanbul, Doğa Tatil Köyü’nde 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde düzenleyeceği Hukuk ve Adalet konulu toplantıya katılmak üzere otelde rezervasyon yaptırmış katılımcılarımız için gidiş-dönüş ulaşım imkanı sağlanacaktır. Kendi aracıyla veya toplu taşıma araçlarıyla tesise gitmeyi tercih etmeyen katılımcılarımız, 20 Nisan Cuma akşamı saat 19.00, 20.00 ve 21.00’de Kadıköy’den kalkacak servisleri kullanabilirler. Servisler 25’er kişiliktir. Ulaşımın düzenli sağlanması bakımından, servis kullanmak isteyen katılımcılarımızın info@kamuhukukculari.org adresine mesaj göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. Lütfen, mesajınızda hangi saatteki servisi kullanmak istediğinizi ve kişi sayısını belirtiniz. Servisler Kadıköy’deki Karaköy iskelesinin yanında bulunan Haldun Taner tiyatro binasının önünden kalkacaktır. Toplantının bitiminde, 23 Nisan Pazartesi günü, servisler Şile’deki tesisten 10.00’da hareket edecek, iki saatlik bir şehir turunun ardından katılımcılarımızı Kadıköy’e Haldun Taner tiyatrosunun önüne bırakacaklardır. Servis kullanacak katılımcılarımızın 16 Nisan Pazartesi akşamına kadar yukarıda belirtilen e-posta adresine taleplerini iletmelerini bekliyoruz.
Servis Saatleri
20 Nisan Cuma
19.00
20.00
21.00
Yer: Kadıköy Haldun Taner tiyatro binası önü (Karaköy iskelesinin yakınında)

devamını oku >>
Hukuk ve Adalet Toplantısı: Bildiri metinleri web sitemize konuldu 03/04/2018
Değerli Meslektaşlarımız,
Kamu Hukukçuları Platformu’nun Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde düzenleyeceği HUKUK ve ADALET konulu toplantıda sunulacak bildiri metinlerinin veya özetlerinin altı tanesi web sitemize konulmuştur. Kalan iki bildiri metni de önümüzdeki bir kaç gün içinde web sitemize konulacaktır. Web sitemizde ulaşılabilir durumdaki bildiriler şunlardır.
 
Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi, Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Merkezi
“Adaleti Gerçekleştiren Hukukun Özellikleri”
Dr. Ülker Yükselbaba, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi                                      
“Çağdaş Dağıtıcı Adalet Kuramları: Rawls'a ve Dworkin'e Göre Dağıtıcı Adalet”
Prof. Dr. Gülriz Uygur, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi                                                       
“Yargı Etiği İlkeleri Bağlamında Bilgisel Adaletsizlik”
Dr. Erkan Duymaz, İstanbul Üniversitesi SBF
“Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarında Hukukun Üstünlüğü İlkesi”                                                                                             
Doç. Dr. Hasan Sınar, Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi 
“Themis’in Gözleri Gerçekten Kapalı mı?: Ceza Hukukunda Adalet İlkesi Anlayışına Eleştirel Bir Yaklaşım”
Av. Ergin Cinmen, Muğla Barosu                                                                                                    
“Üç İddianame Üzerinden Olağanüstü Hal Rejiminde Yargı”
 
devamını oku >>
Hukuk ve Adalet Toplantısı Başvuruları Hakkında 16/02/2018
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Kamu Hukukçuları Platformu’nun (KHP) Hukuk ve Adalet başlıklı yedinci toplantısını, 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde, Şile / İstanbul’da, Doğa Tatil Köyü’nde gerçekleştireceğiz. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte düzenlediğimiz bu toplantının hazırlıkları devam etmektedir. Toplantıya katılacak meslektaşlarımız,  başvurularını, bu yıl KHP’ye değil, doğrudan Doğa Tatil Köyü’ne yapacaklardır.
 
Doğa Tatil Köyü için rezervasyon, telefon veya e-posta ile yapılmaktadır.
Tel: 0216.7112020
E-posta: doga.reception@yeditepe.edu.tr

Tesise girişler 20 Nisan Cuma öğleden sonra, tesisten çıkışlar 23 Nisan Pazartesi öğlen yapılacaktır. Üç gece tam pansiyon konaklama için, tesis, katılımcılarımıza indirim uygulamaktadır. Konaklama ücretine oda, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahildir. İndirimli fiyatlar şöyledir:
 
Tam Pansiyon Kişi Başı Günlük Ücret
Tek Kişilik Oda 245 TL
İki Kişilik Oda 175 TL
Üç Kişilik Oda 165 TL
Dört Kişilik Oda 155 TL
 
Üç günlük tam pansiyon ücretler de şöyledir:
 
Tam Pansiyon Kişi Başı Üç Günlük Ücret
Tek Kişilik Oda 735 TL
İki Kişilik Oda 525 TL
Üç Kişilik Oda 495 TL
Dört Kişilik Oda 465 TL
 
Bu fiyatlar üzerinden Doğa Tatil Köyünü arayarak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.
Toplantı programında bildiri sahibi, yorumcu veya oturum başkanı olarak adı bulunan konuşmacılarımızın konaklama rezervasyonları organizasyon ekibi tarafından kendileri ile iletişime geçilerek yapılacak ve konaklama giderleri karşılanacaktır. Toplantının diğer katılımcıları, ulaşım ve konaklama giderlerini kendileri karşılayacaklardır.
 
Doğa Tatil Köyü’ne Ulaşım
İstanbul’dan Şile’ye gidiş-dönüş transfer ile şehir gezisi için ücretsiz otobüs temin edilecektir. Bu otobüsün kalkış yeri ve saati ileriki günlerde duyurulacaktır.
 
Toplantıya kendi araçları ile gelmek isteyen katılımcılarımız için bilgi: İstanbul-Şile arası yaklaşık 60 kilometredir. Özel otomobiliniz ile Şile'ye gitmek istiyorsanız 1. ve 2. köprü üzerinde "ŞİLE" tabelası ve sapakları mevcut, TEM üzerinden ise Sarıgazi - Şile yönünü takip etmeniz gerekiyor. Otoban olan yol ulaşım için rahat.
Adres: Ağva Yolu 3. Km, Şile, İstanbul, Türkiye
 
Toplu Taşıma Araçları ile Şile'ye Ulaşım: Özel aracınız yok ise, Üsküdar'dan Şile'ye düzenli olarak çalışan otobüsleri kullanabilirsiniz. İETT otobüsleri ile birlikte Şile-Ağva Turizm otobüsleri de bulunmakta. Harem'den ise "139A" numaralı İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Üsküdar-Şile Belediye Otobüsleri 1 veya 1,5 saat aralıkla çalışmakta, Şile Ağva Turizm otobüsleri ise kış sezonunda (Üsküdar’dan) yaklaşık üç, yaz sezonunda daha sık aralıklarla çalışmaktadır.
Otobüs Terminal Numaraları
Merkez Şile: (0216) 712 20 70 / 712 20 71 (Cumhuriyet Oto Parkı Şile)
Üsküdar (Harem): (0216) 334 11 24 - 391 13 47
Ümraniye: (0216) 328 36 34
 
KHP’nin Hukuk ve Adalet konulu yedinci toplantısına katılmanız bizleri mutlu edecektir.
 
Sevgi ve saygılarımızla.
 
Prof. Dr. Sultan Üzeltürk                                         Prof. Dr. Oktay Uygun
Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı       KHP Girişim ve İcra Kurulu adına
 
devamını oku >>
HUKUK ve ADALET (KHP Yedinci Toplantı) 08/01/2018
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Kamu Hukukçuları Platformu’nun (KHP) Hukuk ve Adalet başlıklı yedinci toplantısını, 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde, Şile / İstanbul’da (Doğa Tatil Köyü’nde) gerçekleştireceğiz. Bu toplantımızı Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte düzenliyoruz.
 
Toplantı Projesinde “Hukuk ve Adalet” başlıklı toplantımızın amacı şu şekilde belirtilmiştir:
  
Ülkemiz olağanüstü bir dönemden geçiyor: Orta Doğu coğrafyasında yaşanan karmaşa ve iç politikaya hakim olan devasa sorunlar, yalnızca ekonomimizi ve güvenliğimizi değil, hukuk sistemimizi de olumsuz yönde etkiliyor. Yargıya duyulan güvenin iyice azaldığı, hukukun üstünlüğü ilkesinin zedelendiği, adalet kavramının adeta içinin boşaldığı bu dönemde, sorunların sağlıklı biçimde tespit edilmesi ve etkili çözüm önerilerinin geliştirilmesi büyük önem taşıyor. Kamu Hukukçuları Platformu, kurulduğu 2009 yılından bu yana, ülkemiz kamu hukukçularının  demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti konularında nesnel çalışmalar yapmasını, sorunların uygar bir tartışma ortamında derinliğine analiz edilmesini ve ulaşılan sonuçların bilimsel bir yayına dönüştürülmesini desteklemektedir. Hukuk ve Adalet konulu bu toplantı da aynı amaç ve yöntemlerle gerçekleştirilecektir. Toplantı, gerek bildiri ve yorumlarıyla ve gerekse kamu hukukçuları arasında yaşanacak canlı bir akademik tartışma ortamıyla, ülkemizde güçler ayrılığı, çoğulcu demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları gibi ilke ve değerlerin topluma getireceği  kazanımlar ile bu değerlerden uzaklaşmanın yaratacağı tehlikeler konusunda  edinilen deneyimlerin verimli bir paylaşımını sağlayacaktır.
 
Toplantı programı ile ilgili ayrıntıları ekli dosyada ve web sitemizde bulabilirsiniz. Bu yıl gerçekleştireceğimiz toplantıda, programda adı bulunan konuşmacılarımızın konaklama giderleri KHP ve Yeditepe Üniversitesi tarafından karşılanacaktır. Toplantının diğer katılımcıları ulaşım ve konaklama giderlerini kendileri karşılayacaklardır.
 
Toplantı yeri, Şile’deki  (İstanbul) “Doğa Tatil Köyü”dür. Tesise girişler 20 Nisan Cuma akşamı, tesisten çıkışlar 23 Nisan Pazartesi öğlen yapılacaktır. Bu yıl ki toplantımızın üç günlük olarak planlanması, zengin ve derinlikli bir programın yanı sıra, meslektaşlarımızın hem kısa bir tatil yapabilmesini, hem de toplantı salonu dışındaki mekanlarda da birbirleriyle iletişime geçebilmesini sağlamaya yöneliktir. Bu amaçla, programa ilk gün kokteyl prolonge, son gün de şehir gezisi eklenmiştir.
 
 
Konaklama ücretine oda, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahildir. İstanbul’dan Şile’ye gidiş-dönüş transfer ile şehir gezisi ücretsiz gerçekleştirilecektir. Konaklama için rezervasyonları bu yıl KHP olarak biz yapmıyoruz; bu konuda doğrudan Tatil Köyü ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Konaklama bakımından tek kişilik, iki kişilik ve üç kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Doğa Tatil Köyü   çocuklar için oyun parkı, yetişkinler için orman yürüyüş parkuru gibi imkanlar sunduğundan ailece konaklamaya müsaittir. Piyasa koşullarına göre “makul” bir miktar olarak belirlenecek konaklama ücretleri Şubat ayının başında duyurulacaktır. Bu duyurunun ardından, Tatil Köyü ile iletişime geçerek rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.   
 
KHP’nin Hukuk ve Adalet konulu yedinci toplantısına katılmanız bizleri mutlu edecektir.
 
Selam sevgi ve saygılarımızla
 
Prof. Dr. Fazıl SAĞLAM  -  Prof. Dr. Oktay UYGUN
Kamu Hukukçuları Platformu Girişim ve İcra Kurulu adına

 
devamını oku >>
Bu site Prof. Dr. Öget Öktem Tanör'ün mali katkılarıyla hazırlanmıştır. 2013