DUYURULAR

<< Geri
HUKUK ve ADALET (KHP Yedinci Toplantı)
08/01/2018
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Kamu Hukukçuları Platformu’nun (KHP) Hukuk ve Adalet başlıklı yedinci toplantısını, 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde, Şile / İstanbul’da (Doğa Tatil Köyü’nde) gerçekleştireceğiz. Bu toplantımızı Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte düzenliyoruz.
 
Toplantı Projesinde “Hukuk ve Adalet” başlıklı toplantımızın amacı şu şekilde belirtilmiştir:
  
Ülkemiz olağanüstü bir dönemden geçiyor: Orta Doğu coğrafyasında yaşanan karmaşa ve iç politikaya hakim olan devasa sorunlar, yalnızca ekonomimizi ve güvenliğimizi değil, hukuk sistemimizi de olumsuz yönde etkiliyor. Yargıya duyulan güvenin iyice azaldığı, hukukun üstünlüğü ilkesinin zedelendiği, adalet kavramının adeta içinin boşaldığı bu dönemde, sorunların sağlıklı biçimde tespit edilmesi ve etkili çözüm önerilerinin geliştirilmesi büyük önem taşıyor. Kamu Hukukçuları Platformu, kurulduğu 2009 yılından bu yana, ülkemiz kamu hukukçularının  demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti konularında nesnel çalışmalar yapmasını, sorunların uygar bir tartışma ortamında derinliğine analiz edilmesini ve ulaşılan sonuçların bilimsel bir yayına dönüştürülmesini desteklemektedir. Hukuk ve Adalet konulu bu toplantı da aynı amaç ve yöntemlerle gerçekleştirilecektir. Toplantı, gerek bildiri ve yorumlarıyla ve gerekse kamu hukukçuları arasında yaşanacak canlı bir akademik tartışma ortamıyla, ülkemizde güçler ayrılığı, çoğulcu demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları gibi ilke ve değerlerin topluma getireceği  kazanımlar ile bu değerlerden uzaklaşmanın yaratacağı tehlikeler konusunda  edinilen deneyimlerin verimli bir paylaşımını sağlayacaktır.
 
Toplantı programı ile ilgili ayrıntıları ekli dosyada ve web sitemizde bulabilirsiniz. Bu yıl gerçekleştireceğimiz toplantıda, programda adı bulunan konuşmacılarımızın konaklama giderleri KHP ve Yeditepe Üniversitesi tarafından karşılanacaktır. Toplantının diğer katılımcıları ulaşım ve konaklama giderlerini kendileri karşılayacaklardır.
 
Toplantı yeri, Şile’deki  (İstanbul) “Doğa Tatil Köyü”dür. Tesise girişler 20 Nisan Cuma akşamı, tesisten çıkışlar 23 Nisan Pazartesi öğlen yapılacaktır. Bu yıl ki toplantımızın üç günlük olarak planlanması, zengin ve derinlikli bir programın yanı sıra, meslektaşlarımızın hem kısa bir tatil yapabilmesini, hem de toplantı salonu dışındaki mekanlarda da birbirleriyle iletişime geçebilmesini sağlamaya yöneliktir. Bu amaçla, programa ilk gün kokteyl prolonge, son gün de şehir gezisi eklenmiştir.
 
 
Konaklama ücretine oda, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahildir. İstanbul’dan Şile’ye gidiş-dönüş transfer ile şehir gezisi ücretsiz gerçekleştirilecektir. Konaklama için rezervasyonları bu yıl KHP olarak biz yapmıyoruz; bu konuda doğrudan Tatil Köyü ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Konaklama bakımından tek kişilik, iki kişilik ve üç kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Doğa Tatil Köyü   çocuklar için oyun parkı, yetişkinler için orman yürüyüş parkuru gibi imkanlar sunduğundan ailece konaklamaya müsaittir. Piyasa koşullarına göre “makul” bir miktar olarak belirlenecek konaklama ücretleri Şubat ayının başında duyurulacaktır. Bu duyurunun ardından, Tatil Köyü ile iletişime geçerek rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.   
 
KHP’nin Hukuk ve Adalet konulu yedinci toplantısına katılmanız bizleri mutlu edecektir.
 
Selam sevgi ve saygılarımızla
 
Prof. Dr. Fazıl SAĞLAM  -  Prof. Dr. Oktay UYGUN
Kamu Hukukçuları Platformu Girişim ve İcra Kurulu adına

 
Bu site Prof. Dr. Öget Öktem Tanör'ün mali katkılarıyla hazırlanmıştır. 2013